Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
23.05.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija
Valūtas kursi
GBP: 0,8769
RUB: 72,3491
USD: 1,1794
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Uzņēmējdarbība  
Grantu programmas “Atspēriens” noslēdzošajā konkursā seši uzņēmēji saņem 78 735 eiro 18.05.2017 16:11 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Ceturtdien  Rātsnamā tika paziņoti seši Rīgas domes un “Swedbank” kopīgi rīkotās grantu programmas “Atspēriens” konkursa uzvarētāji, kuriem piešķirts finansējums kopumā 78 735 eiro apmērā biznesa ideju īstenošanai un attīstībai.

Šis bija noslēdzošais “Atspēriena” konkurss, kurā no programmas dibināšanas brīža piedalās “Swedbank”. Rīgas dome un ”Swedbank” izveidoja grantu programmu 2009. gadā, un šajā laikā atbalstītas 145 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu vairāk nekā 1 200 000 eiro apmērā. Rīgas dome plāno grantu programmu īstenot arī turpmāk.

Jaunākās grantu programmas “ATSPĒRIENS” atbalstītās uzņēmēju idejas un tām piešķirtā granta izlietojuma mērķi:
• SIA “Plus Pedal” –  elektroniskās mūzikas efektu ierīces ražošanas uzsākšana. Granta mērķis -  spiedienliešanas formas sagatave.
• SIA “GEO LUX” – zemes virsmas 3D skanēšana mērniecības nolūkos ar bezpilota lidaparātiem. Granta mērķis - speciālas programmatūras un datortehnikas iegāde, darbinieku apmācības.
• SIA “Zefirs concrete design” – dekoratīvā betona dizaina produkti. Granta mērķis - specifisku ražošanas iekārtu iegāde.
• SIA “Hackmotion” – viedais apģērbs aktīvo sporta veidu apmācībai. Granta mērķis - apģērba tekstildaļas izstrāde, mārketinga materiāli. 
• SIA “PIKU”  –  gaismas burtu un citu koka dekoru ražošana. Granta mērķis - specifisku ražošanas iekārtu iegāde, preču zīmes reģistrācija.
• “KEFA”  – sporta uztura bagātinātājs no dabīgām sastāvdaļām. Granta mērķis - specifisku ražošanas iekārtu iegāde, mājas lapas izveide.           

“Šodien apskatāmajā izstādē redzami gan grantu programmas nozīmīgākie statistikas skaitļi, gan vairāki “Atspēriens” iepriekšējo konkursu laureātu produkti, kas apliecina, ka tieši šāda veida uzņēmējdarbības atbalsta forma ir  dzīvotspējīga un īstenojama arī turpmāk. Šādā veidā radām efektīvus izaugsmes apstākļus vērtīgām idejām, atbalstām spējīgu personību centienus un vairojam Rīgas pilsētas konkurētspēju! Sakām patiešām lielu paldies līdzšinējam sadarbības partnerim “Swedbank”. Pateicoties mūsu veiksmīgās sadarbības rezultātiem, šodien varam nosaukt sešas jaunas uzņēmējdarbības idejas, kuras saņems atbalstu “Atspēriens” konkursā. Savukārt tos jaunos uzņēmējus, kuri šodien nebūs granta saņēmēju vidū, aicinām būt drosmīgiem, izvērtēt nepilnības un turpināt iesākto jaunā veidolā, kā arī izmēģināt spēkus nākamajā “Atspēriens” uzsaukumā, kas plānots šī gada rudenī. Atcerieties – šajā konkursā nav zaudētāju! Grants vai jauna pieredze, taču ikviens dalībnieks šodien noteikti būs ieguvis ko jaunu,” noslēguma pasākumā vēlēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors, Dzintars Balodis.

“Esam gandarīti un pateicīgi par to, ka kopīgiem spēkiem ar Rīgas domi nepilnu desmit gadu laikā mums ir izdevies sniegt atbalstu vairāk nekā 100 jaundibinātiem uzņēmumiem, no kuriem daudzi ir palīdzējuši parādīt Rīgas un visas Latvijas varējumu pasaulē. Kā spilgtu piemēru varu minēt Mammalampa dizaina gaismas ķermeņus, kuri šodien grezno telpas visā pasaulē - no Jordānijas karaļnama līdz Latvijas vēstniecībai ASV, kā arī Elīnas Dobeles radītos dizaina apavus, kas šodien ir īpaši pieprasīti Japānā. Lai arī līdz šim grantu programma “Atspēriens” ir parādījusi sevi kā veiksmes stāstu, tomēr šodien biznesa vide ir mainījusies, un uzņēmumiem pieejamas dažādas finansējuma piesaistes iespējas ne tikai vietējā, bet pat pasaules mērogā. Savukārt aizvien iztrūkstoša ir izglītības dimensija – zināšanu nodošana par biznesa ideju virzību tirgū, investoru piesaisti, finanšu plūsmas plānošanu un citiem līdzīgiem jautājumiem. Tāpēc “Swedbank” turpinās iesākto atbalsta kursu uzņēmumu izglītošanā, organizējot seminārus un mācības. Jaunajiem uzņēmējiem novēlu atcerēties, ka atbalsts vienmēr dodas drosmes un uzņēmības virzienā! Tāpēc esiet drosmīgi, īstenojot savas idejas biznesa projektos!” norāda Reinis Jansons, “Swedbank” Finanšu institūta vadītājs.


Grantu programmu administrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments. Aktualitātēm iespējams sekot līdzi mājaslapā www.atsperiens.lv, sociālajās vietnēs Twitter (@Atsperiens) un Facebook (Grantu programma”Atspēriens”) vai Swedbank uzņēmumu tīklā www.businessnetwork.lv.


Papildu informācija:
Mārtiņš Lācis
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Projektu vadības pārvaldes Investīciju nodaļas galvenais projektu vadītājs
Tālr. 67012874; E-pasts: martins.lacis@riga.lv
 Elīna Zvirbule
Swedbank
Finanšu institūta eksperte
Tālr. 67444435
E-pasts: elina.zvirbule@swedbank.lv


Noslēgti līgumi par pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijai
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi