Drosma, Drosmis, Elīna
  Ziņas / Rīga pasaulē
Maskavā notiks Rīgas dienas 18.12.2017 15:19 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

No 18. līdz 20. decembrim Maskavā norisināsies Rīgas dienas.

Galvenais pasākums Rīgas dienu programmā ir lietišķās  sadarbības forums „Rīga - Maskava 2017”, kura laikā tiks apspriestas tūrisma, loģistikas iespējas, kā arī tirdzniecības un ekonomisko sakaru perspektīvas. Tāpat Maskavas vizītes laikā ir plānota Rīgas domes delegācijas  tikšanās ar Maskavas valdības Ārējo ekonomisko un starptautisko sakaru departamenta direktora p.i. I. Tkaču.

18. decembrī Šeremetjevas starptautiskajā lidostā Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs atklās fotoizstādi „Rīga no putna lidojuma”. Savukārt 18. un 19. decembrī norisināsies futbola draudzības spēle starp Rīgas futbola skolas jauniešu komandu „Rīga” un futbola klubu „Strogino”.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeja „Rīgas jūgendstila centrs” sagatavotā izstāde par jūgendstilu tiks atklāta 19. decembrī Maskavas Mākslas muzejā. Vakarā, plkst. 19.00, Maskavas starptautiskā Mūzikas nama Kamerzālē notiks slavenās latviešu operdziedātājas Kristīnes Opolais un Krievu filharmonijas orķestra koncerts Sergeja Taranina vadībā. Mūzikas nama viesi varēs arī apskatīt fotoattēlus no Raimonda Paula dzīves brīžiem izstādē „Tikšanās ar Maestro”. Paredzēts, ka 20. decembrī Rīgas domes delegācija apmeklēs Maskavas jauno parku „Зарядье”.

Sagatavotā programma sniegs iespēju maskaviešiem un Krievijas galvaspilsētas viesiem labāk iepazīties ar Rīgu arī starptautiskajā Ziemassvētku festivālā „Ceļojums Ziemassvētkos”, kur Latvijas galvaspilsētas dalība jau kļuvusi par tradīciju. No 22. decembra līdz 14. janvārim Tveras laukumā Ziemassvētku tirdziņa apmeklētāji varēs apciemot Rīgas mājiņu, pagaršot saldumus un piparkūkas no Latvijas, nopirkt keramikas un citus suvenīrus, iegādāties amatnieku izstrādājumus.

Rīgas Tūrisma Attīstības biroja pārstāvji stāstīs par tūrisma un atpūtas iespējām Latvijā. Rīgas Porcelāna muzeja atvērtās meistarklases laikā viesiem būs iespēja izrotāt Ziemassvētku zvaniņus, kā arī kopā ar muzeja „Rīgas jūgendstila centrs” meistariem izgatavot dekoratīvas kompozīcijas jūgendstila manierē un Ziemassvētku kartītes ar 20. gadsimta otrās desmitgades ornamentiem.

Informē par Mežaparka Lielās estrādes pārbūvi