23.10.2017
Daina, Dainida, Dainis
  Ziņas / Rīga pasaulē
Šogad atzīmē Rīgas un Sudžou sadraudzības 20.jubileju 06.10.2017 15:09 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Šogad tiek atzīmēta Rīgas un Sudžou (Ķīnas Tautas Republika) sadraudzības 20.jubileja. Pēc abu pušu vienošanās tas tiek atzīmēts abās pilsētās. Tāpēc no 25. līdz 28.septembrim Rīgas pilsētas delegācija izpilddirektora Jura Radzeviča vadībā devās vizītē uz Sudžou.

Vizītes laikā notika tikšanās ar Sudžou pilsētas vadības pārstāvjiem un sarunas par turpmākās sadarbības plāniem un iespējām.

Kā sveiciens Sudžou pilsētas iedzīvotājiem un viesiem uz Ķīnu devās arī TAD “Dancis” un jauniešu koris “Balsis” ar kopīgi veidotu koncertprogrammu “Rīgas stāsti”. Sadarbībā ar Rīgas Jūgenstila centru Sudžou pilsētas bibliotēkas vestibilā tika atklāta fotogrāfiju izstāde “Rīgas Jūgendstila arhitektūra un māksla”. Šo bibliotēku vidēji apmeklē ap 10 tūkstošiem apmeklētāju dienā.
Kā simbolu abu pilsētu draudzībai Sudžou pilsētas Draudzības parkā kopīgi tika iestādīts ginko koks.

Svētku pasākumus ar savu klātbūtni pagodināja arī Latvijas Republikas vēstniecības Ķīnā vadītāja vietniece Inese Liepiņa.

Lai atzīmētu Rīgas un Sudžou 20.gadu sadraudzības jubileju šovasar, no 18. līdz 20.augustam Rīgā bija ieradusies Sudžou pilsētas oficiālā delegācija, kā arī Rīgas svētkos 11.novembra krastmalā ar tradicionālās dejas priekšnesumu uzstājās tautas deju grupa no Sudžou. Dejotājas demonstrēja Ķīnā iecienīto publisko Skvēru deju, kas apvieno vingrošanas un dejas elementus, un tiek uzskatīts, ka, izmantojot kolektīvā izpildījuma īpašo formu, vieglumu un dzīvesprieku, deja palīdz sasniegt ķermeņa un prāta veselību un saskaņu.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Agnese Siliņa, tālr.67026104, e-pasts: Agnese.Silina@riga.lv

Svinīgi atklāо restaurēto Brīvības pieminekli