Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
18.10.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Erlends, Rolanda, Rolands, Ronalds
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīga pasaulē  
Rīgas pašvaldība Briselē piedalās Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļas pasākumos 12.10.2017 11:21 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Šogad Briselē no 9. oktobra 12. oktobrim jau piecpadsmito reizi norisinās „Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļas” pasākumi, kuros piedalās arī Rīgas pašvaldība.

Pasākuma šā gada moto ir „Reģioni un pilsētas labākai nākotnei”, īpašu uzmanību pievēršot nākamā finanšu plānošanas perioda Kohēzijas politikas izstrādei.  Pasākumu rīkošanā iesaistījušās ES vietējās un reģionālās pašvaldību partnerības, Eiropas Komisijas ģenerāldirektorāti, Eiropas Reģionu komiteja, kā arī virkne asociāciju un institūciju.

Rīgas dome kopā ar Berlīni, Londonu, Prāgu, Vīni, Briseles reģionu, Budapeštu, Helsinkiem, Parīzes reģionu, Brandenburgas reģionu un Varšavu jau šā gada jūnijā Briselē notikušā 7. Kohēzijas foruma laikā iesniedza Reģionu komitejas prezidentam ieteikumus nākamā perioda Kohēzijas politikas plānošanas dokumentu izstrādei.

Savukārt „Open days” laikā Briselē tika prezentēts paveiktais „H2Nodes” projektā, kur „Rīgas satiksme” ir starptautiskā projekta koordinators pārejai uz ūdeņradi kā alternatīvo degvielu un enerģijas nesēju transportlīdzekļos, nodrošinot efektīvāku primāro energoresursu izmantošanu, kā arī veicinot bezizmešu transporta ieviešanu.

Projekts arī kalpo kā piemērs aktivitāšu ieviešanai ar Eiropas Stratēģisko Investīciju fonda (ESIF) atbalstu. ESIF ir Eiropas Savienības investīciju plāna (Junkera plāna) kodols, un tā mērķis ir palīdzēt izmantot publisko finansējumu, tostarp finansējumu no ES budžeta, lai mobilizētu privātās investīcijas dažādiem Eiropas Savienībā īstenotiem projektiem. Šie projekti aptver tādas jomas, kā infrastruktūra, pētniecība un inovācija, izglītība, veselība, informācijas un sakaru tehnoloģijas un citas.

Pasākumā atkārtoti tika akcentēti galvaspilsētu un to reģionu ieteikumi nākamā plānošanas perioda Kohēzijas politikai, norādot uz nepieciešamību uzlabot ES galvaspilsētu un to reģionu iedzīvotāju dzīves kvalitāti, vienkāršot administratīvos Kohēzijas politikas ieviešanas mehānismus kā arī uzlabot Eiropas Savienības darbības tēlu.

Dokumentā galvaspilsētas un to reģioni pieprasa:
- Kohēzijas politiku visiem ES reģioniem un teritorijām pēc 2020. gada;
- Kohēzijas politiku ar budžetu, kas atbilstu problēmām, ar kurām saskaras Eiropa;
- atbalstīt Kohēzijas politiku, kas ietver spēcīgu pilsētu teritoriālo dimensiju, ņemot vērā funkcionālo pilsētu un piepilsētu teritoriju nozīmi;
- reālu kopīgu noteikumu ieviešanu kopumu visiem ESI fondiem;
- stingru atbalstu administratīvā sloga un pārmērīgas regulēšanas ievērojamai samazināšanai.

Pasākumu kopumā apmeklēja 120 pārstāvji no pilsoniskās sabiedrības organizācijām, pašvaldībām, akadēmiskās vides un Eiropas Savienības institūcijām.

Dokumentā arī norādīts, ka dotācijām un aizdevumiem ir dažādi mērķi, tādēļ pilsētām un reģioniem ir tiesības izlemt par atbilstoša instrumenta izvēli konkrētās situācijās. Tāpat dokumentā ieteikts ņemt vērā Eiropas teritoriālās sadarbības lielo nozīmi, aicinot ES institūcijas pieņemt jaunos noteikumus ne vēlāk kā līdz 2019. gada vidum.

Papildinformācija: Inga Barisa, Rīgas pārstāve Briselē , tālr.: +371 25608262; e-pasts: inga.barisa@riga.lv


Vizītē Rīgā ierodas Tallinas domes priekšsēdētājs un deputāti
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi