Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
17.08.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Oļegs, Vineta
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā  
Pie Brīvības pieminekļa taps sīpolpuķu dobe „Ziedošais Simtgades pavasaris” 09.10.2017 14:02 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Gatavojoties Latvijas simtgadei, pirmdien pie Brīvības pieminekļa sākti sagatavošanas darbi sīpolpuķu dobes „Ziedošais Simtgades pavasaris” stādīšanai. Puķu dobi ierīkos SIA „Onava” sadarbībā ar SIA „Rīgas meži”. Tas ir viens no projektiem, kas iekļauts Latvijas valsts simtgades Rīgas programmā.

Pie Brīvības pieminekļa iecerēts izveidot sīpolpuķu dobi 620 kvadrātmetru platībā, kurā šoruden tiks iestādīti 94 000 tulpju un muskaru sīpoli, kas uzziedēs 2018. gada pavasarī.

Brīvības pieminekļa kreisajā pusē uz zilas krāsas muskaru šķirnes ‘Blue magic’ fona ar rozā krāsas tulpēm ‘Rosalie’ un sarkanām tulpēm ‘Latvija’ tiks izveidots uzraksts „ES  LATVIJU”. Sirds formai paredzēts izmantot 1200 tulpju šķirnes ‘Latvija’ sīpolus.

Savukārt pieminekļa labajā pusē viļņosies Latvijas karogs, kuru veidos triumfa grupas tulpes ‘Pallada’ un ‘White Dream’ karmīnsarkanā un baltā krāsā.

Tulpju šķirne ‘Latvija’ ir veidota kā Nīderlandes dāvana Latvijai par godu pirmajai Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā, kā arī izceļot draudzības saites starp divām valstīm – Latviju un Nīderlandi. Oficiāli ‘Latvija’ kā jauna triumfa grupas tulpju šķirne reģistrēta 2015. gada 23. aprīlī. Šo tulpju augstums ir ap 40 cm, ziedkāts un lapas ir stingras, tās zied intensīvi sarkanā krāsā maija pirmajā dekādē, kas sakrīt ar Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu 4. maijā.

Ideja par jaunas tulpju šķirnes radīšanu pieder Nīderlandes vēstniekam Latvijā Henkam van den Dūlam, kurš šīs dāvanas izveidi uzticēja pasaulē slavenam un godājamam Nīderlandes uzņēmumam „JUB”. Sīpolpuķu dobes pie Brīvības pieminekļa projekta autors ir Nīderlandes ainavu arhitekts Jans J.Guldemonds.

Šonedēļ tiks veikta esošo stādījumu izņemšana, plānotās dobes kontūras nospraušana dabā, dobes gultnes rakšana un pildīšana ar auglīgo augsni un bagātināto kūdru, kā arī paklājzāliena ieklāšana pie dobes. Savukārt nākamnedēļ darbi turpināsies ar dobes zīmējuma – burtu un simbolu – izveidi dabā un teritorijas sakopšanu.

Trešdien, 18. oktobrī, plkst. 13.00 notiks dobes projekta atklāšanas svinīgais pasākums, tulpju šķirnes ‘Latvija’ sīpolu stādīšana un informatīvās plāksnes novietošana pie dobes.

Vairāk informācijas idejas autoru sagatavotajā prezentācijā: https://drive.google.com/file/d/0B9W748n1XMw9WGtpaHVsel9PQ0k/view

Informāciju sagatavoja: Edgars Vaikulis, SIA „Rīgas meži” valdes loceklis, tālr.: 29209714; e-pasts: Edgars.Vaikulis@riga.lv un Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators, tālr: 67026231; e-pasts: Martins.Vilemsons@riga.lv


LU un RD paraksta vienošanos par sadarbību Akadēmiskā centra attīstībā Torņkalnā
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi