Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
17.08.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Oļegs, Vineta
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
E.Aldermane vadīs Rīgas domes Konsultatīvo padomi sabiedrības integrācijas jautājumos 12.10.2017 17:12 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane ir atkārtoti ievēlēta par Rīgas domes Konsultatīvās padomes sabiedrības integrācijas jautājumos priekšsēdētāju. Rīgas dome 12. septembrī apstiprināja jaunu padomes sastāvu, kas ceturtdien, 12. oktobrī, bija sanācis uz pirmo sēdi. Padomes darbu vadīs priekšsēdētāja un divi vietnieki – Ilze Meilande, kas ir Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas vadītāja, un Kristīne Zonberga no biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse”.

Konsultatīvā padome sabiedrības integrācijas jautājumos Rīgas pašvaldībā tika izveidota 2010. gadā. Tās sastāvā darbojas deputāti, pašvaldības un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Padome ir konsultatīva institūcija, kas tika izveidota, lai nodrošinātu nevalstiskā sektora līdzdalību pašvaldības sabiedrības integrācijas politikas plānošanā, īstenošanā un novērtēšanā. Konsultatīvās padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs.

Ceturtdien padome iepazinās ar pētījuma „Sabiedrības integrācija Rīgā” pirmajiem rezultātiem. Kā paskaidroja pētījuma veicēji, darbs pilnībā tiks pabeigts līdz šā mēneša beigām. Padomes locekļi aicināja izveidot pārskatu, kurā tiktu salīdzināti šā pētījuma dati ar iepriekšējo līdzīga rakstura pētījumu rezultātiem, lai varētu redzēt dinamiku.

Padomes locekļi iepazinās arī ar ikgadējā foruma „Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!” programmas projektu un izteica vairākus priekšlikumus tā pilnveidošanai. Jau zināms, ka šogad forums notiks 29. novembrī, un uz to tiks aicināti nevalstisko organizāciju, mazākumtautību un apkaimju biedrību vadītāji, lai iepazītos ar pozitīvajiem piemēriem un diskutētu par sabiedrības iesaistīšanu pilsētai svarīgu jautājumu risināšanā.

Informāciju sagatavoja: Dzintra Āboliņa, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece, tālr.: 26554446; e-pasts: Dzintra.Abolina@riga.lv


LU un RD paraksta vienošanos par sadarbību Akadēmiskā centra attīstībā Torņkalnā
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi