25.04.2017
Bārbala, Līksma
  Ziņas / Rīgas domē
Seminārā skaidros, kā saņemt Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai 2017.gadā 06.01.2017 13:41 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Pirmdien, 9.janvārī, plkst.13 Rīgas domē (Rātslaukumā 1, domes sēžu zālē) notiks seminārs, kurā sniegs aktuālo informāciju un skaidros kā saņemt Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu restaurācijai vai  atjaunošanai 2017.gadā.

Ar līdzfinansējuma programmu kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai iepazīstinās Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs. Ar praktisko pieredzi kultūras pieminekļa nama atjaunošanā iepazīstinās Tērbatas ielas 28 apsaimniekotājs Mārcis Plūme. Uz sanāksmes dalībnieku jautājumiem atbildēs Rīgas domes Īpašuma departamenta, Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas, Rīgas Būvvaldes un restaurācijas speciālisti.
2016. gada 1. decembrī Rīgas pašvaldība izsludināja pieteikšanos līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai. Pieteikumus līdzfinansējuma saņemšanai jāiesniedz līdz 3.martam.
Konkursā varēs saņemt pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas vai restaurācijas atjaunošanas darbiem 50% apmērā, bet ne vairāk kā 14 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai.

Konkursa pieteikumus izvērtēs Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu, taču tas īpašniekam tiks piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un to pieņemšanas. Līdzfinansējuma piešķiršanu administrēs Rīgas domes Īpašuma departaments. 2017.gadā pašvaldība šim mērķim ir paredzējusi 600 000 eiro lielu finansējumu.

Pagājušajā gadā pirmo reizi Rīgas pašvaldība rīkoja līdzfinansējuma konkursu, kurā bija iespēja saņemt līdzfinansējumu kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai. Konkursam kopumā pieteicās 55 pretendenti, no kuriem 47 projektus komisija atzina par atbilstošiem konkursa kritērijiem.

Plašāka informācija par konkursu: www.atjauno.riga.lv.

Aicinām seminārā piedalīties plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus.

Infografiks

Informāciju sagatavoja:
Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja, tālr. 67037357, mob. tālr. 26555927,    e-pasts: baiba.gailite@riga.lv, mājas lapa www.rdid.lv

Apskata Rīgas veselības centra filiāles “Iļģuciems” atjaunoto ēku