Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
27.04.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Klementīne, Raimonda, Raina, Tāle
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Sports  
Rīgā atzīmēs Pasaules sniega dienu 10.01.2017 11:31 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Svētdien, 15. janvārī, Rīgā ar pašvaldības atbalstu notiks Pasaules sniega dienai veltīts pasākums. Jau vairākus gadus  Latvijā un Rīgā, tāpat kā daudzās citās valstīs, janvārī risinās Pasaules sniega diena. Šo ikgadējo festivālu, kas visdažādākajās pasaules vietās notiek vienlaicīgi, iedibinājusi Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS), lai bērni un pieaugušie iepazītu un izmēģinātu visdažādākās aktivitātes uz sniega.

Ņemot vērā, ka Pasaules sniega notiek dažādos  pasaules reģionos un arī laika apstākļi var būt atšķirīgi, ir nolemts, ka festivāls var norisināties arī bezsniega apstākļos. Neatkarīgi no sniega daudzuma, pasākumu dalībnieki tiek iepazīstināti ar ziemas aktivitātēm un viņiem tiek dod iespēja lieliski pavadīt laiku, radot iedvesmu nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē.

Pasaules sniega diena pirmo reizi notika 2012. gadā, kad tās rīkošanā iesaistījās 39 valstis, kopumā aptverot 225 norises vietas. Jāatzīmē, ka pasākuma popularitāte augusi ļoti strauji, attiecīgi, visā pasaulē strauji audzis arī pasākuma norises vietu skaits. Spilgts apliecinājums tam ir fakts, ka 2016. gadā tikai Latvijā vien Pasaules Sniega dienas pasākumi notika 150 dažādās vietās, kopumā pulcējot gandrīz 26000 dalībnieku.

Kā jau ierasts, Rīgā viena no populārākajām ziemas aktivitāšu vietām ir Sporta un aktīvās atpūtas centrs Uzvaras bulvārī 15, kur arī šogad, 15. janvārī, ar Rīgas pašvaldības atbalstu visi laipni aicināti aktīvi piedalīties Pasaules Sniega dienas jautrajās un sportiskajās atrakcijās. Mērķis nebūs noskaidrot vai atlasīt nākamos čempionus, bet gan dot iespēju bērniem un pieaugušajiem pārliecināties, ka aktivitātes uz sniega un veselīgs dzīves veids var kļūt par ikdienu.

Pasākums sāksies plkst. 11.00 un turpināsies līdz pat plkst. 16.00 pēcpusdienā. Būs gan dažādas veiklības atrakcijas, gan piepūšamo kameru vilkšana un spēku izmēģināšana ziemas minisprintā gan uz slēpēm, gan arī bez tām. Latvijas biatlona speciālistu vadībā būs iespējams izmēģināt arī šaušanu pa biatlona mērķiem. Turpat notiks Pasaules sniega dienas zīmējumu un domrakstu konkurss, kā arī pēc pasākuma varēsiet iesūtīt savus uzņemtos kadrus fotokonkursam. Aicinām ierasties un visas jautrās aktivitātes iepazīt klātienē!

Papildinformācija: Ivars Lapiņš, biedrība „SportLat”, tālr.: 26330071

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob.tālr.: 26708034


Pārbauda Lucavsalas ielas pārbūves darbus
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi