Valdemārs, Valdis, Voldemārs
  Ziņas / Rīgas domē
Rīgas domes vadība atklās pie Brīvības pieminekļa ierīkotās informatīvās plāksnes 16.11.2016 11:58 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks ceturtdien, 17.novembrī, plkst.10.30 atklās pie Brīvības pieminekļa izveidotās informatīvās plāksnes.

No bronzas veidotās trīs plāksnes iestrādātas asfalta segumā un uz tām četrās valodās -  latviešu, angļu, krievu un vācu – izvietota informācija par pieminekļa autoriem, izveidošanas gadu un to, ka Brīvības piemineklis celts par tautas ziedojumiem.

Plākšņu uzstādīšanu organizēja Rīgas Pieminekļu aģentūra. Bronzas plāksnes izgatavoja  tēlnieks Kārlis Alainis, projektu izstrādāja SIA “Arhitektu birojs Vecumnieks un Bērziņi”, arhitekts Edvīns Vecumnieks, bet uzstādīšanas darbus veica SIA “Akmens apstrādes centrs AKM”  -  Pēteris Zvaunis un Guntis Pandars.

Trīs informatīvās zīmes ievietotas Brīvības pieminekļa laukuma asfalta segumā – divas priekšā, viena aizmugurē, ar domu, ka ikviens interesents var izlasīt informāciju par pieminekli četrās valodās, atrodoties dažādās vietās pieminekļa teritorijā.

Informatīvo plākšņu atklāšana notiek 17.novembrī, datumā, kad pirms 85 gadiem tika ielikts Brīvības pieminekļa pamatakmens un pirms pieciem gadiem - svinīgi atklāta Goda telpa.

Brīvības piemineklis tika uzcelts par tautas saziedotajiem līdzekļiem un atklāts 1935.gada 18.novembrī.

Informāciju sagatavoja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, tālr: 67026231, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

Operdziedātāja Elīna Garanča saņem balvu “Gada rīdzinieks 2018”